Propilene Glicol (Propilen glikolis): Tai skaidrus aliejinis iš naftos išgautas komponentas Jis labai plačiai naudojamas daugelio firmų kosmetiniuose produktuose, jo taip pat randame profesionaliam naudojimui skirtuose gaminiuose, kvepaluose, erboristiniuose (žoliniuose) produktuose, medicinoje ir masinės gamybos gaminiuose. Jo taip pat yra ir variklių aušinimo skysčiuose, stabdžių alyvose ir hidraulinių skysčių sudėtyje. Jo randama ir kai kuriuose konditerijos gaminių komponentuose. Naudojamas dėl nedidelės kainos.
Paraffinum Liquidum (skystas parafinas): Tai naftos alyva, dažniausiai naudojama žvakių ir vaško gamyboje. Jis dar vadinamas vazelinu, plačiai naudojamas bet kurio tipo kosmetiniuose, žymiausių prekinių ženklų gaminiuose. Naudojamas dėl nedidelės kainos.
Petrolatum (petrolatas) : Naftos perdirbimo gamykloje apdorota nafta, naudojama kosmetiniuose gaminiuose. Jo yra brangiuose kosmetiniuose ir patikimų prekinių ženklų gaminiuose. Naudojamas veido ir kūno kremuose, o taip pat ir apsauginėse priemonėse lūpoms. Naudojamas dėl nedidelės kainos.
Parabenai : Metil, butil, etil parabenai- tai cheminiai naftos konservantai naudojami kosmetikoje siekiant prailginti lentynose stovinčių produktų naudojimo trukmę. Jie naudojami daugelyje gaminių nors yra stiprūs alergenai. Yra paskaičiuota, kad vidutinio amžiaus žmogus per 12 mėnesių suvalgo apie 2 kg cheminių konservantų ir 5 kg maistinių cheminių priedų.
Imidiazolidinyl Urea : Tai medžiaga gauta iš formaldehidų. Daugelyje valstybių jis uždraustas kaip vėžio sukėlėjas ir turintis ryšį su liaukemija, tačiau plačiai naudojamas kosmetikoje kaip konservantas.
Tetrasodium EDTA: Ypatingai šampūnuose naudojamas papildas. Tai nuodas, kuris sukelia žalą mėlynosioms žuvims, nes jas sterilizuoja.
Dea –Tea -Mea : Tai plaunantieji tirpikliai, naudojami daugelyje kosmetinių produktų. Labai stiprūs odos dirgikliai.
Keratinas, kolagenas ir jų produktai: Tai medžiagos dažniausiai gaunamos iš negyvų gyvulių kanopų, tokių kaip jautis ar arklys. Dažniausiai naudojami produktuose plaukams, didesnės apimties pojūčio suteikime.
Mineral oil (mineralinė alyva): Naftos alyva, dažniausiai naudojama kaip variklio alyva transporto priemonėse. Jos randama aromatiniuose eteriniuose aliejuose, kurie parduodami kaip patalpų kvapikliai. Jai degant, išsiskiria dioksino toksinas. Jis naudojamas daugelyje plaukų modeliavimo priemonių ir kūno masažo aliejuose. Naudojama dėl nedidelės kainos.
Sodium Laureth Sulfate: SLES ir SLS. Tai plaunamoji medžiaga, išgauta iš naftos angliavandenių, plačiai naudojama kosmetiniuose, net ir profesionaliuose produktuose. Ji įtakoja putų susidarymą. Kontaktuojant produktui su chloruotu vandeniu Ph gali pakilti net iki dešimties. Šarminis poveikis yra labai agresyvus plaukams ir veido bei kūno odai. Yra žalinga žmonėms ir aplinkai, sukelia alergijas ir dehidratacijas ypatingai žmonėms turintiems nuolatinį kontaktą su šia medžiaga tokiems kaip kirpėjai. Ji taip pat randama nedidelėmis dozėmis plaukų dažuose ir spalvos nuėmėjuose.
Sodium Hydrozide (natrio hidrazidas) : Tai kaustinė soda naudojama kosmetiniuose plaukų lyginimo ir sugarbiniavimo produktuose, o taip pat ir putose barzdai skusti. Ji labai agresyvi dėl savo šarminio pH ir, reaguodama su kitais cheminiais elementais, stipriai dirgina odą ir ją dehidratuoja. Naudojama dėl nedidelės kainos.
Ilgos anglies grandinės Silikonai: Ciclomethycone, Phenyltrimetycone, Amodimeticone, Dimetyconolo, Ciclophentazylosane ir t.t. Tai tik kai kurios silikoninės medžiagos, kurias naudoja visos pasaulio kosmetikos įmonės. Šios medžiagos naudojamos produktuose, skirtuose veidui, kūnui ir plaukams. Dažniausiai naudojamos medžiagos su ilgomis anglies grandinėmis dėl jų nedidelės kainos, tačiau sunkai pašalinamos ir sunkiai suyrančios.
Parfum, fragrance, essenze: Dažniausiai taip pateikiami kosmetinių produktų sudėtyje arba ant kvepalų pakuotės. Būtent šios medžiagos suteikia kvapą bet kurio tipo kosmetiniams produktams, taip pat skalbimo milteliuose ir maisto produktuose. Tai medžiagos, išgaunamos iš naftos ir jose yra daug alergenų. Jos neturi nieko bendro su botaniniais eteriniais aliejais, bet yra reklamuojamos ir pateikiamos būtent kaip tokie. Jos buvo sukurtos JAV cheminėse laboratorijose prieš 50 metų ir įsitvirtino įvairiuose sektoriuose dėl nedidelės kainos.